"Zvončica" na Državnoj smotri zadruga u Vinkovcima

Autor: Damir Donadić, 15. 10. 2018.

Naša učenička zadruga je sudjelovala na 30. Državnoj smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske u Vinkovcima. Našu zadrugu su predstavljale učenice Ena Ban i Elena Martinović s proizvodom "Crikveničkih guc". Ovim putem se zahvaljujemo svim predstavnicima HUUZ-a i članovima ocjenjivačke komisije koji su naša četiri dana druženja učinili sretnim. Vratili smo se u našu Crikvenicu ispunjeni zajedništvom i saznanjem da se učenički trud cijeni. Učenici i voditelji zadruga su izmijenili iskustva, upoznali nove prijatelje, običaje i kulturu naše prelijepe Slavonije.

Hvala svim vrijednim članovima HUUZ-a koji se svake godine trude da Državna smotra učeničkih zadruga bude poticaj za još bolji rad i uspjeh svake pojedine zadruge. Čestitke našim zadrugarkama na uspješnom prezentiranju Crikvenice, Osnovne škole Zvonka Cara i Učeničke zadruge "Zvončica"!

XXX. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske održana je od 11. do 14.0. 2018. g. u prostorijama dvorane „Barun Trenk“ u Vinkovcima u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje, Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva i Hrvatske zajednice tehničke kulture. Prisustvovalo su učeničke zadruge Republike Hrvatske koje su postigle najbolje rezultate na županijskim smotrama.

Osim državnoga povjerenstva u provođenju državne smotre sudjeluju i povjerenstvo za pripremu izložbe i prosudbena povjerenstva, koja imenuje državno povjerenstvo iz svojih redova.

Ove godine je i naša Učenička zadruga „Zvončica“ pozvana na Državnu smotru. Našu zadrugu su predstavljale dvije učenice Ena Ban i Elena Martinović koje su pripremile praktični rad izrade „Crikveničkog guca“. Ovogodišnjim proizvodom „Crikvenički guc“ željeli smo se osvrnuti na važnost očuvanja narodne baštine i obnoviti sjećanje na naše veslače. Svojim prikazom praktičnog rada, naše učenice su pridobile simpatije svih sudionika te također prosudbene komisije koja je dala i priznanje Eni Ban kao najboljoj najmlađoj zadrugarki.

« Ožujak 2024 »