Dan sjećanja na Vukovar

Autor: Damir Donadić, 16. 11. 2018.

Tradicionalno, svake godine, uoči 18. studenoga učiteljice i učenici Osnovne škole Zvonka Cara Crikvenica, Područne škole Selce obilježavaju Dan sjećanja na žrtvu Vukovara prigodnim programom i paljenjem svijeća na selačkom Trgu palih boraca. Ove se godine obilježavanje i paljenje svijeća održava u petak, 16.11.2018. u 17:00 sati.

Dio je to nacionalne akcije „I u mom gradu Vukovar svijetli“ kojom se ove godine obilježava 27 godina pada Grada Vukovara, a u znak sjećanja na sve one koji su stradali tijekom agresije bivše JNA i srpskih paravojnih postrojbi na Vukovar 1991. godine.

Kako bi se pridružio i podržao obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara, član Gradskog vijeća Grada Crikvenice iz Selca Žarko Stilin, donirao je svijeće za sve učenike i sudionike ovog obilježavanja.

U matičnoj i područnim školama brojnim je aktivnostima obilježen Dan sjećanja na Vukovar. Pišući pismo, gradu - heroju, učenici PŠ Selce podijelili su emocije, miješajući tugu, ponos i ljubav prema domovini. U svom pismu, Hana Malnar, učenica 4. razreda, osjetila je koliko je hrabrosti, patnje i bezuvjetne ljubavi bilo potrebno da bi se preživjela tolika bol. Također, učenici PŠ Selce, u pratnji svojih učiteljica i uz potporu Grada i sumještana, zapalili su svijeće na glavnom  trgu u Selcu. Odali su počast  Vukovaru govoreći poznate stihove Siniše Glavaševića i dali svoja srdašca, pjevajući pjesmu “Dajem ti srce, zemljo moja”, sa Vukovarom u srcu.

Hanino pismo možete pročitati u privitku ovoj vijesti.

(uvodni dio teksta preuzet s portala crikva.hr)

Priloženi dokumenti:
Hana_Malnar_-_Pismo_Vukovaru.docx (12.04 KB)