Projekt „ČITAMO MI, U OBITELJI SVI“

U petak 12. veljače 2016. godine Osnovna škola Zvonka Cara ponovno je počela je s provođenjem projekta
„Čitamo mi, u obitelji svi“.
Svaki petak ždrijebom naprtnjaču dobiva jedan od zainteresiranih učenika. U knjižničnoj naprtnjači nalazi se, osim knjiga, i bilježnica u koju učenici sa svojim ukućanima upisuju doživljaje.
Projekt se provodi s učenicima trećih razreda tijekom drugog polugodišta. Svake srijede učenik koji je donio naprtnjaču u školu ima prigodu u nekoliko minuta drugim učenicima prepričati sve lijepo i zanimljivo što mu se dogodilo tijekom proteklih nekoliko dana kad su u njegovoj obitelji svi članovi čitali knjige iz knjižnične naprtnjače.
U svakoj naprtnjači se nalazi komplet od 8 knjiga iz sljedećih skupina: Nelektirna knjiga hrvatskog književnika (priče ili roman) za djecu, nelektirna knjiga hrvatskog pjesnika za djecu, nelektirna knjiga hrvatskog književnika za roditelje (za odrasle čitatelje), strip (monografija) hrvatskog autora (za učenike koji slabije čitaju), popularno-znanstvena knjiga o prirodi,životinjama, medicini, znanosti i sl., priručnik za odgoj djece (za roditelje), priručnik za kvalitetno provođenje slobodnog vremena, popularno pisana knjiga o hrvatskoj povijesti (ili tradiciji) za djecu.

Do kraja školske godine svaki učenik trećeg razreda naše škole sudjelovat će u ovom Projektu jer se isti provodi prema unaprijed isplaniranim i vremenski točno određenim fazama unutar Hrvatske mreže školskih knjižničara koja daje logističku potporu provođenju projekta.

Iz knjige dojmova školske godine 2012./2013. :

Mi čitamo u obitelji

Danas čitamo mi

u našoj obitelji.

Sve je lijepo i

Zabavno,  a opet

Svi smo zajedno.

Dok mi čitamo

učimo o životu

A u sebi

osjećamo divotu.

Marija Pađen, 3. B (naprtnjača u obitelji boravila od 12. 4. do 17. 4. 2013.)

Čitanje

Veliki i mali

koji volite čitati

uzmite knjige u ruke

i čitajte bez pol muke.

Ako želite čitati, a

ne znate pozovite nekog

da vas nauči.

Čitati je zabavno jer

svašta možeš naučiti, a

uz čitanje se ponekad

možeš i namučiti.

Matea Jurčić, 3. razred PŠ Selce  (naprtnjača u obitelji boravila
od 8. 2. do 13. 2. 2013.)

„Ova ideja o čitanju s obitelji je prava fora, svi smo se družili i zabavljali – bili zajedno.“

Damjan Tomić, 3. A (naprtnjača u obitelji boravila od 3. 5. do 9. 5. 2013.)

« Siječanj 2022 »