ŠKOLA U PRIRODI

Priprema za „Školu u prirodi“

Poštovani roditelji!

S obzirom da ste već imali priliku detaljno  upoznati  plan i program provedbe Škole u prirodi odlučila sam da vas  ponovo ne pozivam na roditeljski sastanak,već da vam samo pismeno dam naputke kako bi vam olakšala pripremanje vašeg djeteta za put.

Što je potrebno?

Pripremiti dijete za samostalni život tih nekoliko dana,što uključuje brigu o svojim stvarima, higijeni, novcu i poštivanju pravila koja vrijede za kolektiv. Djetetu je također potrebno objasniti na koji način će komunicirati s roditeljem telefonom,da je dovoljno da se tijekom dana javi roditelju onda kad nema nikakvih aktivnosti. ( ujutro i uveče ). Poželjno je dijete pripremiti za slučaj da osjeti bilo kakvu bol ili mu se dogodi nezgoda bilo koje vrste, jedinipravi savjet je da se odmah obrati učiteljici bez okolišanja ma kako nelagodna stvar bila u pitanju.

Poželjno je zajedno s djetetom spremiti putnu torbu sa stvarima kako bi dijete točno znalo što ima jer jedino tako može raspolagati odjećom i donjim rubljem kroz te dane.
Nadalje,kod davanja određene količine novca, potrebno se dogovoriti s djetetom o načinu raspodjele novca kroz više dana. Novac bi bilo dobro usitniti u manje novčanice i ne nositi sav novac u novčaniku već ga spremiti u torbu, a u novčaniku nositi manji iznos.  Bilo bi dobro uputiti dijete na koje suvenire se “isplati” trošiti, a na koje ne.Potrebno je djecu uputiti na to da čuvaju svoje stvari, te da ne ostavljaju novac,mobitel i ostale vrijedne stvari izvan nadzora.

Popis stvari

1. Putna torba , nalijepiti naljepnicu sa strane s imenom i prezimenom

Odjeća: prilagođena vremenskim prilikama imati odgovarajuće i za hladnije i toplo vrijeme,nije potrebno da je odjeća nova,jer će djeca uglavnom boraviti u prirodi,

donje rublje,pidžama,više pari čarapa(u slučaju da smoče noge),kupaći kostim ili gaćice(dječaci),

ručnik za bazen

Obuća:papuče, šlape ili japanke, tenisice i slično…

Ostalo: pribor za osobnu higijenu (češalj, sapun, pasta i četkica za zube ) mali kišobran,

papirnate i vlažne maramice

Hrana i piće:može se nešto spremiti od slatkiša i grickalica i cedevitu,ali  da se ne pretjeruje kako bi  nesmetano mogli pojesti obroke.

2. Ruksak –sendviči za put, voda ili sok, slane grickalice , jabuka…– ne nositi kekse, čokoladu , colu i slično –  ne treba puno hrane za put s obzirom da imamo ručak.

3. Mala torbica za rame ili oko pojasa ako je imaju, u koju može stati novčanik ,maramice,(tko nosi fotoaparat) .

4. Lijekovi: Kako je put dug potrebno je da učenici imaju tabletice protiv povraćanja. Molim popiti prije polaska i ponijeti poneku za povratak i boravak. Molim lijepo da spremite u jednu kovertu zdravstvenu iskaznicu i tablete za snižavanje temperature ako je dijete slučajno alergično na panadol. Ako smije uzimati panadol ne treba onda nositi svoje tablete jer će učiteljica imati panadol. Na koverti napisati ime i zalijepiti je staviti je u poseban džep u ruksak,a učiteljica će uzeti kovertu i čuvati kod sebe do povratka.Ako dijete pije neke lijekove ili je alergično na neke tvari poželjno je da učiteljica bude o tomeupoznata

NE BRINITE , S  UČITELJICOM JE VAŠE DIJETE SIGURNO I VRATIT ĆE SE ZADOVOLJNO !

Kontakt - pedagoginja Julijana Plenča  091/2412177

Priloženi dokumenti: