WEB STRANICA 4.B RAZREDA

Autor: Milena Nećak, 2. 10. 2012.

Ove godine održana je 1. Revije razrednih web stranica Udruge hrvatskih učitelja razredne nastave Zvono.

Ideja je nastala stalnom suradnjom i povezanošću autora razrednih stranica.  Većina autora prošla je i završila tečaj izrade web stranica koji su osmislile i provode učiteljice razredne nastave Dubravka Petković i Sandra Vuk. Projekt poučavanja učitelja putem online tečaja u LMS  Moodle Izrada web stranica pokrenut je 2011. i do danas je tečaj pohađalo više od 90 učitelja, nastavnika i stručnih suradnika. Rezultat vrijednog rada polaznika i voditeljica tečaja je  56 aktivnih  razrednih stranica, čime se posebno ponosimo.

Najveći broj stranica  dostupan je putem poveznice koju autorice podijele sa svojim učenicima i njihovim roditeljima, ali i kolegicama koje također imaju razrednu stranicu. Na taj način se krug zajednice širi i omogućuje se još kvalitetnija suradnja učitelja, učenika, škola koje su geografski udaljene jedna od druge. Učitelji, samostalno ili u suradnji  s učenicima i roditeljima, izrađuju razrednu (mrežnu) web  stranicu i na taj način omogućuju prikaz svoje prakse kroz projektne oblike rada, razvijaju kod učenika samostalan, istraživački rad, suradničko i problemsko učenje, alii ostvaruju kvalitetniju suradnju s roditeljima uključujući ih tako u nastavni proces kao suradnike.

Pokrovitelj projekta Revija razrednih web stranica bilo je  Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, a  stručni pokrovitelj je Agencija za odgoj i obrazovanje.

Na Reviji je bila prijavljena i web stranica 3.b razreda šk.g. 2011./2012. i učiteljica Anja Kostanjšek Brnić

Stranicu možete pogledati na: https://sites.google.com/site/pricalice

I ove školske godine ćemo urediti našu web stranicu koja je trenutno još u pripremi.

: