L I K - županijsko natjecanje likovne kulture

Autor: Desiree Pečaver, 4. 3. 2013.

Ove se godine po petnaesti put održava Županijsko natjecanje - izložba radova učenika osnovnih škola Primorsko - goranske županije iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna LIK, kojem su se od pretprošle godine priključile i srednje škole. Natjecanje se provodi u organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske i Agencije za odgoj i obrazovanje na trima razinama: školskoj, županijskoj i državnoj.Tema ovogodišnjeg natjecanja u likovnom stvaralaštvu učenika osnovnih škola je za učenike predmetne nastave "Eko - etno modni dizajn".Učenici predmetne nastave imali su zadatak izraditi odjevni predmet u veličini proporcionalnoj prirodnim veličinama ljudskog tijela, koristeći pri tom rekompoziciju, odnosno razne otpadne materijale i oblike kao što su najlonske vrećice, plastika, ambalaža i drugo u kombiniranoj likovnoj tehnici assemblagea. Učenici su trebali kombinirati boje i tradicionalne etnološke geometrijske, biljne i životinjske oblike iz hrvatske kulturne baštine s modernim dizajnom odjeće, koristiti sve vrste ritmova te kontrast svjetla i tame; akromatskog ili harmoniju boja.Osim odabira dvadeset najuspješnijih radova u Primorsko - goranskoj županiji, dodjeljuju se i priznanja za osvojeno prvo, drugo i treće mjesto po dobnim skupinama. I ove je godine domaćin Županijske smotre OŠ-SE "Belvedere", Rijeka.

Županijskoj smotri pristupilo je u kategoriji predmetne nastave 25 škola s 212 učenika.

Izabrano je i izloženo 39 radova među kojima su zapaženi i likovni uratci učenika naše škole - LOVRE VUKOVIĆA (8.a razred) i LEONA KLJUŠA (6.b razred), a dodijeljene su im i POHVALNICE ZA POSTIGNUTI USPJEH NA ŽUPANIJSKOM NATJECANJU LIKOVNOG STVARALAŠTVA UČENIKA OSNOVNIH ŠKOLA LIK 2013.ČESTITAMO!!!Izložba je 5. ožujka 2013. godine postavljena u prostorijama Zajednice Talijana Rijeka.

ZAPAŽENI UČENICI, MENTORI I ŠKOLE OD 10 MJESTA U KATEGORIJI OD V.-VIII. RAZREDA:

LEON KLJUŠ, 6.b

LOVRO VUKOVIĆ, 8.a

Mentorica: Alison Mavrić

( U privitku pogledajte HLAČE koje je izradio Leon i HALJINU koja je Lovrov "izum")

Priloženi dokumenti:
15._PODIJELA_PRIZNANJA_I_POHVALA_(1)_LIK.doc (117.00 KB)