Autor: Milena Matrljan, 26. 3. 2015.

NOVI LIST - CRIKVENICA, NOVI, VINODOL: 31.3.2015.

FUTSAL ŽUPANIJSKO PRVENSTVO

Mlade Crikveničanke najbolje nogometašice

CRIKVENICA»Osnovnoškolke iz Crikvenice iznova su dokazale da su uvjerljivo najbolje nogometašice u Primorsko-goranskoj županiji. U finalu Županijskog prvenstva osnovnih škola u futsalu za djevojčice, odigranom u Mavrincima, sastale su se ekipe Glavoč (OŠ Zvonka Cara) i Kaštel (OŠ Vladimira Nazora). Već četvrtu godinu za redom za naslov su se borile dvije crikveničke škole. Glavoč je slavio u finalu 4:0, nakon poluvremena bez golova. Pitanje pobjednika riješeno je za tri minute. Dva zgoditka je postigla Vanna Gajić, pridružila joj se Marta Vukelić. Konačni rezultat djelo je Ivone Matijašević. U polufinalu je Kaštel slavio nakon penala, zahvaljujući obranama izvrsne vratarke Anje Car. U drugom polufinalu nogometašice Glavoča pobijedile su Zamet 5:0.

Crikveničanke iz OŠ Zvonka Cara osvojile su osmu županijsku medalju u osam nastupa na završnicama. Pet zlata, srebro i dvije bronce. Najbolje nogometašice županije su Vanna Gajić, Chiara Vičić, Marta Vukelić, Karla Antić, Saša Gajić, Paula Tomičić, Antonija Matijašić, Ivona Matijašić, Leonarda Jadro, Michelle Butorac i Paulla Klasnetić.

Vrlo brzo očekuje ih nastup na poluzavršnici državnog prvenstva u Delnicama.
– Uvjereni smo da će dostojno prezentirati svoju školu i Crikvenicu, najavio je trener nogometašica, profesor fizike Jan Dupor. (A.R.)

**********

Dominacija Crikveničanki!

Završeno je Županijsko prvenstvo osnovnih škola u futsalu za djevojčice.

Na završnom turniru u Mavrincima sudjelovale su ekipe „Glavoča“ , OŠ Zvonka Cara i „Kaštela“, OŠ V.Nazora Crikvenica, te riječke OŠ Brajda i OŠ Zamet.

U prvom polufinalu, „Kaštel“ je izborio ulazak u finale nakon kaznenih udaraca, zahvaljujući obranama izvrsne, vratarke Anje Car.

U drugom „meču“ nogometašice Kaštela deklasirale su prvoplasiranu riječku ekipu Zameta s visokih 5:0

I tako, već četvrtu godinu za redom za naslov su se borile dvije crikveničke škole.

Nogometašice „Kaštela“ držale su se do poluvremena, a onda su Vanna Gajić, 5.a i Marta Vukelić, 7.a

U tri minute stvorile rezultat 3:0, da bi točku na i stavila Ivona Matijašić, za konačnih 4:0

Oba meča pobjednice su odigrale nadahnuto uigrano, djelovale su moćno, te zaspuženo osvojile svoju OSMU županijsku medalju u osam nastupa na završnicama (2 bronce, 1 srebro, 5 zlata).

Vrlo brzo očekuje ih nastup na poluzavršnici Državnog prvenstva u Delnicama. Uvjereni smo da će dostojno prezentirati svoju Školu i Grad Crikvenicu izjavio je trener nogometašica, profesor fizike Jan Dupor

MALI NOGOMET ZA DJEVOJČICE-   1.mjesto u županiji, poluzavršnica državnog natjecanja