UPISI U SREDNJU ŠKOLU 2016. / 2017.

Autor: Damir Donadić, 20. 6. 2016.

Novo! Objava konačnih ljestvica poretka

Kao što je najavljeno, 11. srpnja 2016. godine u 12:00 sati ljestvice poretka postat će konačne. Kandidati će ostvariti pravo upisa samo u onaj program na čiju su ljestvicu poretka u tom trenutku svrstani, a sukladno ostvarenom broju bodova. Samim time, nakon objave konačnih ljestvica poretka, kandidati će moći ispisati i upisnicu (na kartici 'Moj odabir') koju će donijeti u srednju školu u kojoj su ostvarili pravo upisa do 15. srpnja, koje srednja škola treba označiti u sustavu u izborniku Posebni uvjeti upisa i upisnica.
Učenik svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici.

Nakon 12:00 sati kraj obrazovnoga programa u kojemu kandidat ostvaruje pravo upisa u stupcu Pravo upisaprikazivat će se riječ Da, a na svim ostalim ljestvicama poretka umjesto plasmana pisat će " -". Molimo kandidate koji su stekli pravo upisa u programe za koje je uvjet, uz upisnicu, dostava dodatne dokumentacije (liječnička svjedodžba medicine rada, ugovor o naukovanju, dokumente kojima su ostvarili dodatne bodove (osim za natjecanja koju su automatski evidentirana u sustavu) i sl.), što kandidati mogu provjeriti na svom sučelju na kartici Moji rezultati/Detaljno, da potrebne dokumente dostave srednjoj školi u razdoblju od 11. do 15. srpnja 2016. godine.

Samo kandidati koji se nisu uspjeli upisati u ljetnom upisnom roku mogu konkurirati na jesenskom upisnom roku za preostala slobodna mjesta. U jesenskome upisnom roku bit će moguće prijaviti samo obrazovne programe za koje upisna kvota u ljetnome roku nije popunjena. Slobodna mjesta za jesenski rok bit će poznata od 18.srpnja 2016.
Na kartici 'Moj odabir' dostupna je za preuzimanje i Potvrda o stečenom pravu upisa koja se koristi za upis u učeničke domove i slične svrhe.

VAŽNO: Napominjemo da srednje škole same određuju točne datume i vrijeme za zaprimanje upisnica i dodatne dokumentacije unutar ovdje predviđenog razdoblja (11.-15. srpnja) i objavljuju ih na svojoj mrežnoj stranici i oglasnoj ploči škole.

***************************************************************************************************************************************

Novo! Obavijest upisnim povjerenstvima osnovnih škola

Molimo sva upisna povjerenstva, a posebno razrednike 8. razreda, da u sustavu NISpuSŠ-a vide koji se učenici iz njihove škole još nijednom nisu prijavili u sustav, te da ih obavijeste o samoj prijavi i rokovima prijave.
Navedene prijave mogu provjeriti na kartici Učenici/Izvješća/Aktivnosti u odjeljenju.

***************************************

Cijenjeni roditelji i "osmaši",

obavještavamo vas da se od  17. lipnja 2016. godine na mrežnim stranicama Primorsko-goranske županije nalazi objedinjeni  Natječaj za upis učenika u I. razred srednje škole u školskoj 2016./2017. godini.

Osim navedenog, na videostranicama KanalaRi nalazi se obavijest o natječaju i bit će u eteru do objave konačnih ljestvica poretka u ljetnom upisnom roku.

*************************************

Novo! Ažuriranje zaključnih ocjena u e-Matici i unos dodatnih bodova u sustav
Uvidom u podatke učenika u NISpuSŠ-u, a koji se prenose iz e-Matice, utvrđeno je da je dijelu učenika unesena zaključna ocjena iz „stranog jezika“ bez da je izabran konkretan strani jezik iz kojeg je učenik dobio ocjenu. Takav neispravan način unosa zaključne ocjene utječe na podatke u NISpuSŠ-u te će posljedično utjecati i na rangiranje učenika za upis te molimo sve razrednike da provjere jesu li svojim učenicima točno evidentirali ocjene iz stranog jezika i žurno isprave sve krivo unesene ocjene.

Također, obavještavamo vas da je 27. lipnja 2016. godine rok za dostavu dokumentacije redovnih učenika (stručno mišljenje HZZ-a i ostali dokumenti kojima se ostvaruju dodatna prava za upis) razrednicima u osnovnim školama. Razrednici temeljem te dokumentacije učenicima označavaju prava na dodatne bodove u NISpuSŠ-u.
Napominjemo i da je dokumentaciju kojom se ostvaruju dodatna prava za upis potrebno priložiti i prilikom upisa u srednju školu, a ako srednja škola utvrdi da je osnovna škola označila pravo na dodatni bod koji nije u skladu sa gore navedenim Pravilnikom o elementima i kriterijima, učenik može izgubiti pravo upisa.