Održan humanitarni šahovski turnir

Autor: Mirela Majnarić, 16. 3. 2019.

Šahovski turnir pod dirigentskom palicom pedagoginje škole, Julijane Plenča, za Škole za Afriku privukao je 11 učenika prvog i drugog razreda, te 16 učenika starijeg uzrasta, sveukupno 27 učenika igrom i novčanim prilogom dalo je svoj doprinos za daleke prijatelje u Africi. Posebno smo radosni da su se u turnir uključili i učenici koji nisu u šahovskoj grupi, ali su željeli biti dio ovog zajedničkog projekta dobrote Šahovskog kluba Crikvenica i naše škole.

Fotogalerija događaja

Bila je to prava šahovska bajka!

• David Valković - pobjednik turnira 1. mali šahovski zvon za "Škole za Afriku"
  • Ivano Sundać - pobjednik 1. šahovskog zvona za "Škole za Afriku"
  • Katia Butorac - najbolja djevojčica 1. šahovskog zvona
  • Nicole Brnić -  najbolja djevojčica 1. malog šahovskog zvona
  • Srebro - Ivano Tomljanović, Matej Barnjak, Ena Ban, Leana Andrijević
  • Bronca - Vid Krešić, Filip Malnar, Tara Škiljan, Rea Čotra

Škola je bila poprište šahovskih bitaka. Svatko želi biti pobjednik, ali pobjednik je samo jedan po turniru. Nije lako gubiti a u tebi gori želja za pobjedom. Srećom ima mnoštvo zabave tijekom igre i u pauzama. Od suza tuge do suza radosnica. Nekad se emocije jednostavno moraju pokazati na licu, moraju proključati u grudima.Sve je to dio šahovskog putovanja. Formula napretka nije tajna, što više treninga i turnira to veći napredak. Nevjerovatno, ali izgubljene partije su put napretka, ma kako to čudno zvučalo. Preponosni smo na naše učenike, na njihove roditelje i učitelje koji su odvojili petak popodne da budu na usluzi djeci i voditeljima.

Hvala asistenticama Ani i Monji, hvala učiteljicama Ani Pavlović, Sanji Krešić, Anji Kostanjšek Brnić, Mileni Nećak, hvala Šahovskom klubu Crikvenica i Gradu, hvala sucu i spremačicama škole .Tek ovakvim zajedništvom i s osmjehom na licu lakše je koračati kroz popodevni trag petka.