Naše šahistice četvrte na županijskom prvenstvu školskih sportskih klubova

Autor: Mirela Majnarić, 6. 12. 2019.

Današnje finalno Županijsko prvenstvo školskih sportskih klubova u kategoriji šah za djevojčice pokazalo je kako smo napredovali, ali i da treba još više kontinuiranog rada i turnira kao bi se došlo do pehara. Također smo danas i dokazali da se može dobiti svaku ekipu, ali izgubiti od svake. Igralo se 5 kola.
Ekipa u sastavu Ena Ban, Katia Butorac, Tara Valković i Tara Škiljan borile su se kako su najbolje mogle. Dale su sve od sebe, ali sreća je bila prevrtljiva. Odmah u startu izgubile su od drugoplasirane ekipe Petehovac Delnice i to 3:1. Sljedeće kolo dočekao nas je trećeplasirani Novi Vinodolski s istim porazom. U trećem kolu pobijedili smo školu Brajda s 3:1. Četvrto kolo remi s Malinskom. U petom kolu nas je dočekala prvoplasirana ekipa, dočekala prvoplasirana ekipa Fužine-Viševica, koja je sve mečeve dobila i visoko stršala na prvom mjestu.
No, kako je sport prepun iznenađenja i prevrata naše su cure zaigrale i jedine pobijedile pobjedničku ekipu s 3:1.
Ne znamo je li motiv bio što je pedagoginja obećala pizzu na jednom ženskom treningu, pa su i pažljivije igrale. Najuspješnija igračica naše ekipe, ali i svih ekipa je sa stopostotnim učinkom Tara Škiljan na zadnjoj ploči, s 5 bodova. Čestitamo na borbi i uspjehu.