Održan Lino višebojac

Autor: Mirela Majnarić, 20. 2. 2020.

Danas smo sudjelovali u jednom odlično organiziranom višeboju pod nazivom LINO VIŠEBOJAC kojeg organiziraju Sportske novosti i Podravka pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Cilj projekta je poticati školski sport, razvijati sportske navike te promicati kulturno stvaralaštvo. Do sada je u ovom projektu sudjelovalo preko 300.000 učenika iz cijele Republike Hrvatske. Naša škola, OŠ ZVONKA CARA, predstavnica je naše županije ove godine.

Učenice i učenici od 1. do 8.razreda sudjeluju u 8 disciplina; a na početku je kratka priredba kojom predstavljamo Školu. Nastupili su: Mali zbor, čakavska skupina, recitatorska skupina i Erin Švarc Marinković , članica Plesnog kluba Dance Queen.
U okviru projekta učenici su imali i temu stvaralaštva
te je najbolj sastavak na temu "Svijet po mom" pročitala ANTONELA FRKOVIĆ.

Predstavnici sportskih novosti doveli su nam rukometaše RK Zamet: VALTERA MATOŠEVIĆA - proslavljenog rukometnog golmana, sada trener u klubu, osvajača dvije zlatne olimpijske
medalje, zlatne svjetske medalje, brončane eurpske... VERONA NAČINOVIĆA mladog perspektivnog igrača na mjestu pivota koji je proglašen najboljim juniorskim reprezentativcem Republike Hrvatske. Igra za prvu momčad Zameta.

Naš višeboj podržali su i predstavnici našega Grada, za kojega volimo reći da je grad sporta, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti i lokalnu samoupravu gđa JASMINKA CITKOVIĆ i predsjednik Gradskog vijeća g. JOSIP FRIŠ.
Uz odličnog voditelja ROBERTA ANIĆA, učenici cijele škole su uživali, višeboj je odlično organiziran, sportaši su bili "pomoćnici" učenicima natjecateljima, s Linom koji je bio toliko veseo i plesao s djecom, svi su se željeli fotografirati.

Veron je izabrao KATIU MILIĆ IZ 3.b za svoju "protivnicu" u trčanju, a Valter je izabrao DAVIDA VALKOVIĆA za "protivnika" u nogometu.
Najboljom navijačkom skupinom izabrani su učenici PŠ SELCE, a nagradu za najbolje trensparente dobio je 1.b razred.
Po ukupnom zbroju bodova pobijedila je ANAMARIJA STIPEČ iz 7.a i ANTON LEKAJ iz 6.b razreda koji će u svibnju u Koprivnicu na završnicu.

Svi su učenici dobili Lino slatkiše i Lino lade.
Bio je ovo jedan odličan sportski dan.

Hvala gospodinu Zlatku Makaru s kojim smo dogovarali sve pojedinosti i gospođi Ivanki Ožbolt.

« Travanj 2024 »