NAJBOLJI SPORTAŠ ZA 2011. GODINU

Autor: Rešad Mujkanović, 9. 3. 2012.

PODIJELJENE 33 NAGRADE PROGLAŠENI NAJUSPJEŠNIJI CRIKVENIČKI SPORTAŠI I DJELATNICI U PROTEKLOJ GODINI

Laureati Pobor, Mesaroš, Jakovarke i košarkaši

Nagrade su pripale sportskoj ribolovki Pobor, judašu Mesarošu, stolnotenisačicama iz Jadranova koje su ušle u prvu ligu te KK Crikvenici koja je bila na pragu istog podviga

Anto RAVLIĆ

CRIKVENICA Na svečanosti u OŠ Zvonka Cara proglašeni su najbolji crikvenički sportaši u 2011. godini. Najbolja sportašica Grada Crikvenice u 2011. godini je sportska ribolovka Mirjana Pobor. Reprezentativka sa desetogodišnjim stažem prošle je godine najuspješnija hrvatska seniorka u lovu štapom s obale, a na Svjetskom prvenstvu osvojila je ekipno treće i pojedinačno četvrto mjesto.
Najbolji sportaš Grada Crikvenice u prošloj godini je 16-godišnji Adam Mesaroš, član Judo cluba Balance iz Selca. U kategoriji do 81 kilograma Mesaroš je osvojio prva mjesta na kadetskom i juniorskom prvenstvu Hrvatske te treće mjesto na Europskom kupu u Portugalu za kadete. Osvojio je i prvenstvo Hrvatske u kategoriji do 90 kilograma.

Klupska škola

Najbolja ženska ekipa u prošloj godini su stolnotenisačice STK Sveti Jakov Jadranovo koje su prošle godine izborile ulazak u prvu ligu. Članice ekipe (bile) su Davorka Šegulja, Sanja Pongrac, Mirjana Lučić, Dorina Srebrnjak, Maja Juretić i Andrea Pavlović.
Najbolja muška ekipa su seniori Košarkaškog kluba Crikvenica koji su prošle sezone osvojili drugo mjesto u A2 ligi zapad uz isti broj bodova kao i prvak. Za ekipu su nastupali uglavnom igrači iz klupske škole košarke. Mateo Antić, Matija

Šamanić, Dario Didović, Mauro Veljačić, Marin Komadina, Dino Deleut, Krešimir Kozlevčar, Zoran Vranješ, Robert Matić, Marko Benić, Matej Modrić, Alen Mandžuka, Marijan Mance, Lovro Milković, Dejan Pjevač, Mauro Domijan, Edi Piškulić, Ednan Bešlija i Ivor Benić. Ekipu su vodili Petar Gračaković i Marijan Mance.
Najbolja ženska pionirska ekipa je ŽRK Murvica. Male rukometašice osvojile su peto mjesto u Hrvatskoj. Mlađi morčići NK Crikvenice najbolja su muška pionirska ekipa zahvaljujući prvom mjestu u svojoj županijskog ligi. Prvi sportaš pionirske kategorije je jedriličar Vala Leon Kljuš, srebrni na prvenstvu Hrvatske. Najbolja sportašica je stolnotenisačica Andrea Pavlović (STK Sv. Jakov), najbolja mlađa kadetkinja u Hrvatskoj.

29 plivačkih odličja

Među kadetkinjama je najbolja rukometašica Murvice Lorena Begić. Boćar jakovarskog Sv. Jakova, prvak Hrvatske u četiri discipline i reprezentativac Zvonimir Maras najbolji je kadet. Najbolja kadetska ekipa su rukometaši RK Crikvenice« treći u županijskoj ligi.
Naj juniorka je plivačica CPK Martina Pauković, s 23 osvojene medalje u godini. Damir Poslek zaslužio je titulu najboljeg juniora četvrtim mjestom u višeboju na prvenstvu države te osvajanjem boćarske županijske lige kao član BK Sveti Jakov. Najbolja ženska juniorska ekipa su mlađe juniorke CPK, najuspješnije na prvenstvima Hrvatske za B klubove s ukupno 29 odličja. U muškoj konkurenciji najbolji su košarkaši Crikvenice, županijski prvaci.
Najbolji treneri su Vjekoslav Matetić (BK Sveti Jakov) i Robert Jurinčić (JD Val). Laureat među veteranima je Gršo Mataija (Biciklistički klub Crikvenica). Priznanje za dugogodišnji rad dobili su Andrija Veljačić (PŠRD Arbun), Šime Katnić oružar NK Crikvenice, Damir Jeličić (ŠRK Oslić Selce) te Dino Mandžuka (KK Crikvenica).
Najperspektivnija mlada sportašica je Leonarda Fugošić jedriličarka Vala, prva na Otvorenom prvenstvu Hrvatske do 12 godina. Za vrhunske sportske rezultate posebna priznanja dobili su dvostruki prvak Hrvatske Lucijan Srdoć (Boćarski klub Sveti Jakov), trener RK Crikvenice Željko Čagalj, Škola nogometa NK Crikvenice i ŽRK Murvica. Posebno priznanje za izuzetno uspješnu organizaciju pripalo je agenciji Via Mea za prvi Advent maraton.

Fotografije pogledajte u FOTO GALERIJI. Snimio ih je TONI PELIĆ učenik 7.b razreda  koji je pozvan na državno natjecanje iz Tehničke kulture (foto amateri), a na županijskom natjecanju je osvojio 1. mjesto !!

Priloženi dokumenti:
NOVI_LIST_-_jedrenje.docx (137.51 KB)