SUSRET S GRADONAČELNIKOM POVODOM DANA UČITELJA

Autor: External , 9. 10. 2012.

Obavijesti/Aktualno iz Gradske uprave

GRADONAČELNIKOV PRIJAM POVODOM DANA UČITELJA

Gradonačelnik Damir Rukavina sa suradnicima danas je u Gradskoj vijećnici povodom Dana učitelja primio odgojitelje, učitelje i profesore iz crikveničkog Dječjeg vrtića „Radost“, osnovnih škola Vladimira Nazora i Zvonka Cara te Srednje škole dr. Antuna Barca.

Gradonačelnik je najprije primio učitelja tehničke kulture u OŠ Zvonka Cara Ivu Tkaleca, koji sa svojom mladom ekipom već godinama postiže vrhunske rezultate na državnom natjecanju „Sigurno u prometu“, a ove godine su na Europskom prvenstvu u Poljskoj, u jakoj konkurenciji od 20 reprezentacija, osvojili odlično 8. mjesto. Osmo mjesto u konkurenciji 20 reprezentacija najbolji je hrvatski rezultat u posljednjih nekoliko godina. Mladi reprezentativci Marta Vukelić i Karlo Jelenović prvaci su Hrvatske u pojedinačnoj konkurenciji, a bez poteškoća su svladali i pismene ispite na europskom prvenstvu te zahtjevan poligon. Ravnateljica OŠ Zvonka Cara Desiree Pečaver istaknula je veliki trud koji je cijela ekipa ulagala na pripremama, a prof. Tkalec joj je zahvalio na kvalitetnoj suradnji te stavio naglasak na izuzetan talent mladih reprezentativaca, Marte i Karla.

Profesor Tkalec je primio čestitke i za dodijeljenu županijsku nagradu za najboljeg odgojno-obrazovnog djelatnika povodom Svjetskog dana učitelja  te  za državno priznanje „Oskar znanja“ koje mu je dodijelilo Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa za izvrsne rezultate u radu s učenicima u školskoj godini 2011/12.

1) IVO TKALEC - 1.mjesto na državnom natjecanju Sigurno u prometu u kategoriji djevojčica, 1.mjesto u kategoriji dječaka i ekipno 1.mjesto na državnom natjecanju te, 8. mjesto na Europskom natjecanju održanom u Poljskoj

Nagrade su primili i profesori Marijana Marić-Tonković i Damir Donadić iz OŠ Zvonka Cara.

2) MARIJANA MARIĆ-TONKOVIĆ - 1.mjesto na državnoj smotri LIDRANO 2011.osvojila je učenica Ivona Martinović, 5.r . Napisala je novinarski uradak Posljednje putovanje kruzera Kosta Concordia - drugi Titanik. (proživjela je brodolom kao turist na brodu na kojem je bila sa svojom obitelji)

3) IVO TKALEC I DAMIR DONADIĆ - državno natjecanje iz tehničke kulture, fototehnika. Učenik 7.r TONI PELIĆ osvojio je 12.mjesto

Uslijedio je prijam za odgojitelje, nastavnike i profesore iz crikveničkih vrtića i škola. Gradonačelnik im je još jednom uputio čestitke povodom Dana učitelja istaknuvši zahtjevnost i odgovornost koju iziskuju poslovi u predškolstvu i školstvu, a kvalitetan rad crikveničkih prosvjetnih djelatnika naročito se očituje u brojnim uspjesima koje crikveničke škole i vrtić kontinuirano postižu na županijskim, državnim i međunarodnim natjecanjima.

Gradonačelnik je posebno čestitao dobitnicima ovogodišnjih županijskih nagrada za najboljeg odgojno-obrazovnog djelatnika povodom Svjetskog dana učitelja, koji su dobili profesor Luka Kujundžić, ravnatelj Srednje škole dr. Antuna Barca, i profesor Ivo Tkalec, učitelj tehničke kulture u OŠ Zvonka Cara. Županijsku nagradu za najbolju odgojno-obrazovnu ustanovu dobio je Dječji vrtić „Radost“, čijoj ravnateljici Martini Magaš je gradonačelnik uputio čestitke i zbog šest uzastopnih pobjeda na Olimpijadi dječjih vrtića Primorsko-goranske županije.

Ove godine se i OŠ Vladimira Nazora, koja se ponosi stalnom titulom eko-škole, istaknula na državnim natjecanjima. Škola tako ima državnog prvaka u informatici, Dina Benedettija, a Chiara Horvat je osvojila drugo mjesto na državnom natjecanju iz njemačkoga jezika. Muška i ženska atletska ekipa 7. i 8. razreda osvojile su drugo mjesto na poluzavršnici Državnog prvenstva u atletici.

„Imajući u vidu sve navedene uspjehe, možemo ustvrditi da je crikveničko predškolstvo i školstvo na zavidnoj razini i da možemo biti primjer drugim školama na području naše županije, a i šire. Grad Crikvenica, kao osnivač osnovnih škola i vrtića, i nadalje će pratiti i podupirati sve vaše uspjehe. Svake godine nastojimo unaprjeđivati standarde u predškolstvu i školstvu sukladno proračunskim mogućnostima. Ove godine smo tako krenuli i s programom produženog boravka, zadržali smo asistente u nastavi, kreće i dugoočekivana rekonstrukcija škole i vrtića u Jadranovu. Sve su to elementi koji uz vaše znanje, trud i zalaganje čine mozaik uspjeha naših škola i vrtića“, istaknuo je gradonačelnik.

Gradonačelnik je svim nazočnima uručio prigodne poklone, a druženje je ovjekovječeno zajedničkom fotografijom.

Fotografije pogledajte u FOTO GALERIJI

GRADONAČELNIKOVA ČESTITKA POVODOM SVJETSKOG DANA UČITELJA

Petak, 05.10.2012.
IspisPDF

U povodu Svjetskog dana učitelja, koji se obilježava 5. listopada, gradonačelnik Damir Rukavina je svim prosvjetnim djelatnicima uputio čestitku:

Poštovani učitelji, nastavnici, profesori, prosvjetni radnici,

U ime Gradskoga vijeća i Gradske uprave Grada Crikvenice, čestitam Vam Vaš dan i odajem priznanje za Vaš svakodnevni trud i zalaganje koji ulažete u radu s djecom i mladima. Odgojno-obrazovna profesija jedna je od najodgovornijih i najplemenitijih djelatnosti koja oblikuje budućnost ovoga grada i cijele države, koja se temelji na mladim, obrazovanim ljudima. Hvala Vam na ustrajnosti, potpori i ljubavi koje svakodnevno pružate svojim učenicima i uvodite ih u svijet znanja. Hvala Vam za sve što činite, ponosni smo na sve Vaše uspjehe i sjajne rezultate Vaših učenika. Želim Vam  mnogo uspjeha u budućem radu!“

Priloženi dokumenti:
kod_Gradonacelnika_9.10..docx (102.62 KB)